بستن

نحوه اجرای طراحی شخصیت در فتوشاپ

برای طراحی کارکتر خود، می توانید خودتان را به چالش بکشید.

نحوه اجرای طراحی شخصیت در فتوشاپ ؛ در این آموزش ابتدا به شما نشان خواهم داد که چطور  ایده هایتان را عملی ساخته و با حداکثر مفاهیم کامل کنید. سپس مراحل طراحی را انجام داده و آن را برای استفاده حرفه ای ویرایش می کنم. نکته کلیدی اینجا است که بتوانیم کارکتربی عیب و نقصی خلق کنیم که در آن پویایی و حرکت به وضوح نشان داده شود.

فرایند طراحی من ترکیبی از روش های دستی و دیجیتال است، اما مراحل انجام آن ممکن است در هر قسمت متفاوت باشد.  هر طراحی نیاز به ذهنیت بازدارد ، بنابراین صبر و شکیبایی داشته و تا زمانی که به نتیجه دلخواه نرسیده اید دست از کار نکشید.

در ابتدا یک کارکتر سطحی و تخت با ویژگی شخصیتی شرور ایجاد می کنم. برای افزودن جنبه طنز به کارکترمیتوان  آن را در سایزی کار کرد که تمام صفحه را پر کند و رنگ های درخشانی داشته باشد. بنابراین بهترین مداد خود را آماده کنید و این آموزش را دنبال کنید.

1- جست و جو درمنابع الهام بخش

کارکترها در ابتدا ممکن است مبتدی باشند، اما شما باید از جایی شروع کنید.

به طور خلاصه طراحی یک کارکتر با رویکرد بازی و به صورت سه بعدی ازاینجا آغاز می شود.

هدف؛ایجاد یک طراحی قوی و دارای ارزش هنری است، بنابراین من در منابعی  همچون عکس کتاب ها، موسیقی ، متون و ادبیات و هر تصویر هنری بدرد بخوری را ، برای اینکه احساساتم تحریک کند و ایده ای را به من الهام کند ؛ جمع آوری و هر آنچه به چشمم برمی خورد یا به ذهنم خطور می کند را یادداشت می کنم. اتودهای این مرحله اغلب بی ارزش و مبتدی هستند، بنابراین نگران نباشید.

2- نقش کارکتر را مشخص کنید

نقش های کارکترها مشخص شده اند.

در این مرحله به شخصیت پردازی کارکترها می پردازیم.در ابتدا باتوجه به نوع سفارش نقشی که قرار است کارکتر در بازی ایفا کند را یادداشت می کنم ، سپس این  لیست را به دو دسته مجزا تقسیم می کنم:

  • مواردی که برای درک کارکتر ضروری و لازم هستند.
  • مواردی که برای درک کارکتر ضروری نیستند.

در نهایت با توجه به لیست و موارد حذف شده از آن ؛ خصوصیات شخصیتی مربوط به کارکتر استخراج می شود.

3- آزادانه طراحی کنید!

چکیده ای از ایده های مربوط به کارکتر

حال با توجه به مفاهیم به دست آمده از لیست ، هر آنچه به ذهنم می رسد را طراحی می کنم.چرا که می خواهم به یک ایده خاص دست پیدا کنم. این در مرحله ای است که من برای اولین بار یک ایده برای کارکتر خود دارم. برای رسیدن به یک طرح ایده آل بایستی الگوهای ساده و پیچیده را باهم ادغام کرده تا در نهایت به طرح دلخواه برای طراحی لباس ها و فرم پوششی کارکتر برسید. در این مرحله می خواهم خشونت  را به چهره کارکتر و همچنین لوازمی خاص برای پوشش ظاهری کارکتر طراحی کنم.

4- برای طراحی یک ایده جدید آماده باشید

تکراری ها را حذف کنید

هر گاه یک ایده ناب به ذهنم خطور می کند، آن را چندین بار و هر بار با جزئیات بیشتری طراحی می کنم.اینجاست که باید در مورد اضافه کردن یک عنصر اصلی فکر کنم و تصمیم بگیرم که این عنصرچه می خواهد باشد؟ به عنوان مثال می تواند یک خانه باشد که به پشت کاراکتر متصل شده است. در ترسیمات نهایی از پرداختن به جزئیات پرهیز کرده و فقط خطوط محیطی و اصلی طرح را ترسیم می کنم.

5- طرح های قوی را انتخاب کنید.

از یک زاویه دید جدید برای طراحی استفاده کنید.

در نگاه اول ، بلافاصله طرح هایی که به نظرم جالب ترند را علامت می گذارم. سپس با بررسی های بیشتر و دقیق تر؛ طرح های متقاعدکننده و اتودهای قوی را علامت گذاری می کنم. در کنار طرح ها ایده های ذهنیم را نیز یادداشت می کنم تا در بازبینی های بعدی یادآور ایده های من باشد. من به دنبال راه هایی برای بُعدنمایی و حجم دادن به فرم کارکتر هستم، زیرا با این حالت جذابتر و چشمگیرتر هستند.

6- اجرای طرح اولیه در فتوشاپ

اجرای طرح های قوی اما ساده.

حال وقت آن رسیده که در نرم افزار فتوشاپ اتودهای خوبم را وارد کرده و آنها را با جزئیات بیشتر و اضافه کردن موارد و ایده های جدیدتر در قالب کلی اجرا کرده و در نهایت برای ویرایش های بیشتر نگهداری می کنم. من اطمینان دارم که هر طرحی قابل ویرایش و بازبینی های متعدد است. بنابراین با استفاده از ابزارLasso یا Magic Wand شکل مورد نظر را انتخاب کرده و سپس رنگها و  تونالیته های آن را اضافه می کنم. اگر پالت رنگی خاصی مدنظر دارید می توانید برای رنگ گذاری از همان ها استفاده کنید. در غير اينصوردر مد رنگی سیاه و سفید کار کنید.

7- سایه زنی طرح ها

طرح ها سه بعدی می شوند.

نمونه نهایی کار من بصورت سه بعدی است. بنابراین من باید طرح را به حجمهای ساده برسانم و جزئیات را به بافتها اضافه کنم. به عبارتی طرح ها از کل به جزء اجرامی شوند.در واقع در این مرحله می توان حالات و ژست های کارکتر را با حداقل تلاش به بیشترین جزئیات رساند.

در این مرحله می توانید ازیک تیم شامل : متحرک ساز و مدل ساز نیز کمک بگیرید.

8- تصاویر زیبای بند انگشتی بسازید.

المان های ضروری برای فضاسازی به صورت تصاویر بندانگشتی در زیر کارکترها آورده میشود.

حال برای روح بخشیدن به حس و حال بهتر کارکتر المان ها و آبجکت های ضروری را به کار اضافه می کنم. یک زاویه دید خوب نشان دهنده نگرش و فضاسازی بازی است. نمایش حجم اصلی مهم تر از نمایش جزئیات طراحی است. اینها معیارهای انتخاب طرح نهایی برای رسیدن به ایده اصلی هستند؛ من تصویر III را انتخاب می کنم.

9- اضافه کردن جزئیات پس زمینه و فضاسازی

یک طرح سریع و ساده به کارکتر روح می بخشد.

پس از ساخت یک طرح شفاف و تمیز بر اساس تصاویر بندانگشتی ، من از ابزار قلم برای ایجاد اشکال مختلف در لایه های جداگانه استفاده می کنم. در ابتدا کلیات طرح را اجرا کرده  چراکه می توانم براحتی جزئیات را با استفاده از ابزار ماسک اضافه کنم . سپس با استفاده از ابزار airbrush سایه ها را اضافه می کنم  که منبع نور اصلی را نشان می دهند و نمایانگر طرح کلی است. سپس شروع به ارائه و اضافه کردن جزئیات می کنم.

10- با حداکثر سرعت به پایان برسانید

جزئیات به صورت کامل اضافه می شوند.

سعی می کنم در هر قسمت و با صرف زمان کم و به صورت سرعتی به اضافه کردن جزئیات بپردازم.برای این کار، نواحی را با استفاده از ابزار Lasso انتخاب می کنم و لبه های سایه ها را از 0 تا 8 پیکسل برای اضافه کردن بافت تغییر می دهم  . برای این کار از جلوه های تصویری و تونالیته های کمتری را استفاده می کنم. درنهایت با استفاده از سر قلم های بافت دار ؛ طراحی  را تا اتمام کار ادامه می دهم.(نحوه اجرای طراحی شخصیت در فتوشاپ)

نحوه اجرای طراحی شخصیت در فتوشاپ

ترجمه شده از منبع :  www.creativebloq.com

One thought on “نحوه اجرای طراحی شخصیت در فتوشاپ

دیدگاهتان را بنویسید