کارشناس رشته تصویرسازی و تصویرگر کتاب ، مجله ، انیمیشن و بازی در گروه سنی کودک و نوجوان هستم. فعالیت ام را از سال 83 شروع کرده و از سال 89 تاکنون بصورت حرفه ای و در استودیوی شخصی ام برای بیش از 100 عنوان کتاب و مجله تصویرسازی کرده ام.

علاقه ی من به تصویرسازی باعث شد بصورت تجربی در این زمینه شروع به فعالیت کنم و بعد از آن بصورت دانشگاهی و تخصصی ادامه دهم…

کاراکتر مهشید رجائی - گالری

تحصیلات

  • کاردانی گرافیک

    دانشگاه الزهرا مشهد | سال 1378
  • کارشناسی تصویرسازی

    دانشگاه فرهنگ و هنر | سال 1394
  • دوره ی تخصصی هنر

    انجمن هنرهای تجسمی مشهد | سال 1390

معرفی

سالها پیش بخاطر علاقه ی شدیدی که به تصویرگری داشتم ، فعالیت در زمینه گرافیک را رها کرده و تصمیم گرفتم با آنکه محال به نظر می رسید ، نهایت تلاشم را برای تصویرگر شدن بکار گیرم.علی رغم اینکه درآن زمان اینترنت به معنای امروزی و تصویرسازی نیز به صورت یک رشته مجزا در آموزشگاه ها و دانشگاه های شهرم در دسترس نبود ، بصورت کاملا تجربی و آزمون و خطا و با کمک چندین استاد- که در پیشرفت و رسیدن به هدفم نقش بسزایی را ایفا نمودند- شروع به فعالیت کردم.به یاری خدا اولین کتابم را در سال 87 تصویرسازی کردم و مسیر حرفه ای من به سمت رسیدن به هدفی که سالها آرزویش را داشتم ، شکل گرفت.

پس از تحصیل درمقطع کارشناسی در رشته تصویرسازی ، تجربیاتی که در حین کار آموخته بودم را با علم و دانش در هم آمیخته وهمزمان با برگزاری  و شرکت در چند نمایشگاه انفرادی و گروهی داخلی و خارجی ؛ تلاش نمودم در این عرصه تجربه های جدیدی داشته باشم. سفارشات متنوع در زمینه های تصویرسازی کاربردی ، بازی و انیمیشن افقهای جدیدی را پیش رویم گستراند و امروزه با تصویرگری برای بیش از 3000 هزار فریم ؛ همچنان خود را لایق پیشرفت و ارتقاء می دانم و تمامی تلاشم بر این است تا با تصاویری که خلق می کنم دنیای زیباتری برای کودکان بیافرینم.

مهارت های

تخصصی

%

تصویرسازی کتاب و مجله

تصویر سازی ، روایت ایده هایی که کودکان می‌توانند با دنبال کردن تصویرها روند پیشرفت داستان را درک کرده و معنای آن را بفهمند و از آن لذت ببرند.
%

طراحی شخصیت

جان بخشی به یک ایده سرگرم کننده و خلاق در قالب و نقش یک شخصیت یا کاراکتر
%

تصویرسازی کاربردی

تصویر سازی کاربردی ، تبدیل یک ایده به محصولی پرکاربرد و خلاقانه متناسب با بازار هدف و توام با هنر و فرهنگ ایرانی
ابزارها و تکنیک ها

مهارت های تکنیکی

Adobe illustrator
80%
Adobe Photoshop
100%
Adobe Indesign
70%
Procreate
75%
Artrage
55%
طراحی پترن
100%
طراحی گرافیک
90%
نقاشی دیجیتال
100%
طراحی شخصیت
80%
طراحی بازی
90%
طراحی کانسپت
90%
آموزش تصویرسازی
100%
طراح محصولات صنایع دستی - فیلد تصویرسازی کاربردی
90%
منتورینگ و کارآفرینی در زمینه تصویرسازی کاربردی
100%

بیش از 10 سال تجربه و سابقه حرفه ای

در گروه سنی کودک و نوجوان
0
فریم تصویرسازی
0
انتشارات و مجله
0
شخصیت طراحی شده
0
اثر تبلیغاتی
0
برند تولیدی
0
بازی و انیمیشن
0
نوع محصول تولیدی
0
سفارش محصول کاربردی

سوابق شغلی و حرفه ای من

افتخار همکاری با بیش از 48 انتشارات فعال و تخصصی کتاب ، مجلات کودک و نوجوان در داخل و خارج از کشور ، شرکت و کسب افتخارات متعدد در نمایشگاه و جشنواره های داخلی و خارجی مانند جشنواره رشد ، نمایشگاه کتاب مسکو و …

لوگوی انتشارات

تصویرگری کتاب کودک و نوجوان
از سال 1383 تاکنون | همکاری با بیش از 48 ناشر تخصصی

انتشارات جمال 3 جلد ، انتشارات ضریح آفتاب 5 جلد ، انتشارات کتابک 2جلد ، انتشارات بهار دلها 6جلد ، انتشارات نهج البلاغه 1 جلد ، انتشارات ارسطو 2 جلد ، انتشارات پرند نیلگون 4 جلد ، انتشارات هوشیار 2 جلد ، انتشارات ایراهستان 4 جلد ، انتشارات بین المللی در خارج کشور5 جلد ، انتشارات سلام کمیک (بین الملل) 3 جلد ، انتشارات آسمانه 1 جلد. کتاب بصورت تک فریم(تصویرسازی کامل کتاب بصورت تک فریم های موضوعی در هر صفحه) : 3 جلد (عصبانیت ممنوع – چگونه نویسنده شویم – ضرب الکچل ها )

تصویرگری تک فریم مجلات
از سال 1394 تاکنون | همکاری با بیش از 17 مجله

مجله ماهان 8 شماره ، مجله سنجاقک 20 شماره ، مجله کیهان بچه ها 15 شماره ، مجله کودکان هوشمند 2جلد بطور کامل تصویرسازی کردم ، مجله پوپک 6 شماره ، مجله دوست خردسال 6 شماره ، مجله نورالهدی 8 شماره ، مجله کبوترانه 5 شماره ، مجله سروش کودکان 2 شماره ، مجله رشد نو آموز 15 شماره ، مجله شهرآرا 8 شماره ، مجله ارغوان 8 شماره ، مجله کودکان جبهه 2 شماره ، مجله گلپونه 6 شماره ، مجله الکترونیکی 2 شماره ، کمیک استریپ 10 مجموعه ، تقویم برای روابط عمومی به نشر و …

لوگو انتشارات مهم
animations logos

تصویرگری بازی و انیمیشن
از سال 1390 تاکنون | برای بیش از 26 بازی و انیمیشن

طراحی شخصیت انیمیشن : انیمیشنی با عنوان بزبز قندی ، 5 انیمیشن باعنوان بابالو ، انیمیشن های 4 کیت آموزش-علمی. طراحی شخصیت کتاب : کتاب هایی با عناوین ؛ علی کوچولو ، 5 جلد کتاب با عنوان بابالو ، تیلو داره گم میشه ، دنیای فرفری منیره ، گنجشک و امام رضا ، عمو نوروز و ننه سرما. طراحی شخصیت بازی: بازی آموزش مهارت های زندگی ، آدمک های چوبی ، مجرم را پیدا کن ، کارآگاه کوچولو ، 8 بازی با عنوان پیامبران ، 4 کیت بازی آزمایشگاهی

تولید محصولات در زمینه تصویرسازی کاربردی

یکی از علاقه مندی های جدی من در بکارگیری از حرفه ی تصویرسازی در محصولات کاربردی روزمره مثل :دیوارنگاری ، بازی های رومیزی، لوازم فرهنگی و هنری ، پوشاک و … است که توانسته ام تا کنون در بخش های مختلفی همچون دکوراسیون داخلی اتاق کودک و همین طورزیباسازی فضای مهدکودک ها و مدارس ، با چندین آموزشگاه همکاری نموده و در خصوص بازی های رومیزی به طراحی و تصویرسازی چندین کیت آموزشی و دو بازی رومیزی جذاب همکاری نمایم. همین طور در خصوص طرح های لوازم تحریر و جلد دفترچه ها و تقویم های سالانه با شرکت به نشر و برند سیب سبز و … همکاری نمایم. علاوه بر آن با برند دستدوز و لوتوس نیز در خصوص تصویرسازی اقلام کاربردی و تزئینی مثل محصولات چرم ، کوسن و کیفها و جامدادی و… همینطور در خصوص پوشاک تصویرسازی های متعدد و همکاری داشته ام.

تصویرسازی کاربردی بافت و پترن پارچه
افتخارات

بخشی از افتخارات من

مهم ترین افتخاراتی که میتوانم از انها به عنوان موفقیت و درخشش حرفه ای کاری خود نام ببرم همچون : عضویت در انجمن تصویرگران ایران ، انتخاب کتاب ” رازهای دنیای نویسندگان ” در جشنواره رشد در سال 98 که تصویرسازی آن را برعهده داشتم ، شرکت در چندین نمایشگاه گروهی در سطح استانی و کشوری ، حضور دربخش منتخب تصویرگران ایرانی درنمایشگاه کتاب مسکو ، انتخاب چندین اثر و راه یابی به بخش نمایشگاهی جشنواره های داخلی تصویرسازی وبرگزاری چندین ورکشاپ تخصصی با موضوع تصویرسازی و…هستند.