تصویر سازی کاربردی ، تبدیل یک ایده به محصولی پرکاربرد متناسب با بازار هدف

تعرفه تصویرسازی کاربردی ؛ اگر به دنبال خلق ایده های خاص و متناسب با نیاز روز مخاطبان خود هستید ؛ دغدغه ی تولید و ترغیب جامعه هدف کسب و کارتان به استفاده از محصولی خاص برای ایجادیک زندگی ساده توام با هنر و فرهنگ ایرانی  را در سر می پرورانید  ، می توانید با من همراه باشید.

تصویرسازی کاربردی هدر تصویرسازی کاربردی هدر

تخصص و تجربه

انعکاسی از تجربه های وافر در تولیدات هنری و ترجمان آن به محصولات موفق مطابق با استاندارد و نیاز روز جامعه

خلاقیت در محصول

ترکیبی متعادل از ایده های ناب و منحصر بفرد و خروجی های مفید و سودمند در عرصه ای گسترده و پر کاربرد

تناسب ایده با عرضه و تقاضا

بازدهی و جذابیت ایده همراه با نیاز بازار و رشدی تصاعدی در عرصه ی تقاضا

آنچه باید در مورد تصویرسازی کاربردی بدانید

قبل از شروع همکاری و انجام سفارش ؛ بهتر است از شرایط و ملزومات آن آگاهی پیدا کنید :
 • تعریف تصویرسازی کاربردی

  هر ایده جدید در تصویرسازی که در جهت تولید یک محصول به صورت انبوه یا جزئی ؛ با کاربردی جدید و نو برای اقشار مختلف که دارای بازار هدف مخصوص خود باشد؛  مثل تصویرسازی برای تولید محصولات در زمینه ی لوازم التحریر ، المان های شهری ، نقاشی دیواری مدارس ، مهدکودک ها و …

 • دسته بندی در تصویرسازی کاربردی

  تصویرسازی پروژه های تولیدی انبوه و غیر انبوه برای کاربردهایی مانند : زیباسازی محیط کار ، نقاشی دیواری مدارس و مهدکودک ها ، تولید محصولات فرهنگی و هنری (به غیر از کتب و مجلات) ، لوازم التحریر ، المان های شهری ، طراحی پترن و بافت (Pattern) برای صنعت پوشاک و …

 • سفارش و خرید محصولات کاربردی

  در بخش فروشگاه سایت این امکان وجود دارد که از طرح های آماده از بخش تصویرسازی کاربردی ، محصول و کالای مورد نظر خود را انتخاب و خرید کنید که دیگر نیاز به اتود و مراحل بعداز آن نبوده و صرفا پس از خرید، فایل مربوطه در اختیار سفارش دهنده قرار می گیرد . در صورتی که خواهان یک سفارش با جزئیات و ایده ی  مورد نظر خود هستید ، می توانید طرح اختصاصی خود را نیز سفارش دهید.

 • مقدمات پذیرش سفارش تصویرسازی کاربردی

  سفارش دهنده ؛ متن ، ایده ، هدف و موضوع اصلی خود را برای تصویرگر بیان می کند و اگر نمونه کار و یا سبکی خاص را مد نظر دارد به صورت نمونه تصویری، برای تصویرگر ارسال می کند. سفارش دهنده بایستی جزئیات سفارش از جمله : ابعاد ، متریال یا مدیای چاپی ، گروه سنی مخاطب ، بازار محصول و کاربرد آن بهمراه تکنیک دلخواه را بصورت شفاف به تصویرگر انتقال دهد تا تصویرگر در خصوص همکاری فوق تصمیم نهایی را گرفته و نظر خود را اعلام نماید.

 • شیوه عقد قرارداد

  بعد از صحبت های مقدماتی در مورد جزئیات و چگونگی اجرای سفارش ؛ مانند : مدت زمان اجرا ، هزینه ی سفارش ، نوع فرمت فایل های خروجی ، نحوه ارائه و … که طرفین از قبل به توافق رسیده اند ؛ قراردادی رسمی توسط تصویرگر در دو نسخه ی واحد آماده می گردد که پس از امضا در اختیار هریک از طرفین قرار می گیرد.

 • نحوه پرداخت مبلغ قرارداد

  درهنگام امضای قرارداد توسط طرفین – طی شروط  قید شده در قرارداد – نصف مبلغ قرارداد توسط سفارش دهنده برای تصویرگر واریز می شود تا قرارداد به رسمیت درآید و مابقی آن پس از اتمام سفارش و قبل از ارسال فایل های نهایی واریز می گردد.ضمنا در پروژه های کوچک و تک فریم کل مبلغ در هنگام عقد قرارداد باید توسط سفارش دهنده واریزگردد.

 • ارائه اتود اولیه

  پس از عقد قرارداد و واریز مبلغ اولیه ، قرارداد رسمیت پیدا کرده و تصویرگر برای هر فریم یک اتود خطی با جزئیات کامل و بدون رنگ به سفارش دهنده ارائه می دهد تا اگر نیاز به تغییرات جزئی (با صلاحدید و نظر کارشناسی تصویرگر) داشته باشد تنها تا 3 مورد تغییر ، در همین مرحله اعمال شده و پس از تائید اتود اولیه، طرح برای اجرای نهایی آماده می شود.

تصویرسازی کاربردی
 • اجرای رنگی در تصویرسازی کاربردی

  نمونه اولیه به صورت موکاپ برای سفارش دهنده ارسال سپس اجرای نهایی می گردد. درصورتی که نیاز به تغییرات خیلی جزئی مانند تغییر در نوع رنگ و بافت باشد؛ تصویرگر تا 3 مورد این تغییرات را اعمال کرده اما اگر تغییرات بیش از این باشد از قبیل : تغییر کلی در طرح لوکیشن و یا اضافه کردن عناصر تصویری جدید و … به ازای هر تغییر صورت گرفته 50% اضافه بر مبلغ اصلی طرح را دریافت می گردد.

 • زمانبندی تولید اثر

  زمانبندی در اینگونه پروژه ها بسته به نوع اثر و تولید آن قابل تغییر است. در مواردی که به صورت تک فریم باشد بین 5 الی 8 روزکاری و پروژه های بزرگ بسته به حجم آن توسط تصویرگر بررسی و به سفارش دهنده اعلام می گردد.

 • تحویل فایل های نهایی/چاپی

  درپروژه های چاپی و تولیدی ؛ فایل های خروجی  و نهایی در اندازه و فرمت های تعیین شده در قرارداد از قبیل: JPG ، PNG و در مواردی خاص بصورت PSD (درصورت توافق در قرارداد) پس از تسویه حساب نهایی مابقی مبلغ قرارداد ؛ از طریق پست(بر روی لوح فشرده) یا از طریق اینترنت برای سفارش دهنده ارسال می شود.

 • نکات مهم در تولید آثار

  ارسال به موقع و صحیح مستندات وکلیه موارد دخیل در پروژه مانند : تعیین اندازه و ابعاد دقیق چاپی ، ویراستاری صحیح متن به دور از هرگونه مشکل نگارشی و تایپی، استانداردهای رنگی مورد نیاز(نوع چاپ 4 رنگ CMYK ، 2 رنگ و …) ، امور ممیزی (پوشش و حجاب داشتن کاراکترها و …) و سایر موارد مشابه برعهده سفارش دهنده است.

 • حقوق معنوی و کپی رایت آثار تولیدی

  کلیه حقوق معنوی آثار تولیدی برای تصویرگر در داخل و خارج از کشور محفوظ است.لازم به ذکر است سفارش دهنده حق استفاده و بهره برداری از آن آثار تولیدی را بصورت تک فریم یا جزئی از آن در فضاهایی به غیر از سفارش اصلی مورد قرارداد را ندارد. مانند : دکور نمایشگاهی یا برنامه تلویزیونی،انیمیشن،بازی،تبلیغات چاپی و اینترنتی ، سایت ها ، اپلیکیشن های موبایل و  …  (نقض این موارد پیگرد قانونی دارد)

 • ارسال نمونه آثار تولیدی برای تصویرگر

  سفارش دهنده موظف است حداقل 3 عدد از محصولات چاپی یا یک نسخه از آثار تولیدی مانند : انیمیشن ، بازی و … را پس از اجرا و مراحل تولید، بصورت CD یا DVD برای تصویرگر ارسال کند.(در مواردی که محصول ارزش و قیمت بالایی دارد، تعداد نمونه قابل مذاکره است) همچنین در پروژه های خاص مانند : طراحی  المان های شهری ، نقاشی دیواری و… که به شیوه ی خاصی ارائه می گردند ،سفارش دهنده موظف است پس از اجرای آنها ،از فضا و محصول مربوطه عکس گرفته ویا از کاتالوگ و تبلیغات مربوطه برای تصویرگر ارسال نماید.

 • الزامات و نکات مهم قبل از ثبت سفارش

  لزوماً داشتن سفارشات بزرگ،برابر با اعمال تخفیف نیست !بعنوان مثال اگر بخواهید سه محصول کاربردی سفارش دهید شامل کاهش تعرفه نمی شود ، زیرا تصویرگر کالا یا محصول آماده ای را به فروش نمی رساند ! در تمامی آثار تبلیغاتی ، چاپی و اینترنتی بایستی نام کامل تصویرگر به همراه آدرس سایت یا شماره تماس وی درج شود.سایر موارد طبق شرایط قرارداد…

بیش از
0
برند تولیدی
بیش از
0
نوع محصول تولیدی
بیش از
0
مورد سفارش تولید

تعرفه تصویرسازی کاربردی

کلیه نرخ ها در تعرفه های تصویرسازی کاربردی ، به روز می باشند.

برخی از مشتریان ما

مشتریان ما دلیل موفقیت ما هستند

آنچه مشتریان درباره همکاری با ما می گویند

نظرات سفارش دهندگان از روند همکاری و انجام پروژه های تولیدی

با سرکار خانم رجایی از طریق سایتشان آشنا شدم و از همان ابتدا مجذوب سبک کاری و تصاویر پر رنگ و لعاب ایشان شدم. برای تعدادی از محصولات شرکت مان در خصوص چاپ بر روی پیکسل های فلزی ، با ایشان همکاری کرده و طرح های ایشان بسیار مورد علاقه مخاطبین با گروه سنی های کودک و نوجوان بوده و پر فروش هستند و ما از اینکه افتخار این همکاری نصیب مان شد بسیار خرسندیم.امیدواریم در آینده نیز همکاری های بیشتر و گسترده تری در خصوص چاپ نوشت افزار با ایشان داشته باشیم.
کاراکتر مشتری 11
آقای ذوالفقاری مدیر برند تولید نوشت افزار
خانم رجایی چندین بار با ما در قالب طراحی نقاشی دیواری مدارس و دیوارهای شهری همکاری داشته اند . ایشان در زمینه شناخت مخاطب کودک و استفاده از طرح های متناسب با گروه سنی دبستان ، بسیار تبحر داشته و بسیاری از دیوارهای بیرونی مدارس در سطح شهر مشهد ، مزین به آثار این تصویرگر حرفه ای است.
کاراکتر مشتری 35
خانم مصدقیان المان های شهری خانه هنر شهرداری مشهد
ما در برند خودمان هر فصل یک چالش برگزار کرده و از تصویرگران و طراحان می خواهیم که در زمینه طراحی جلد دفترچه با ما همکاری داشته باشند. خانم رجایی یکی از تصویرگران خلاق و دوست داشتنی هستند که طرحشان برای چاپ بر روی دفترچه انتخاب شده و چندین نمونه هم برای ایشان ارسال نموده ایم. طراحی و سبک ایشان بسیار مورد علاقه مخاطبین بوده و جز محصولات پرفروش ماست.
کاراکتر مشتری 36
برند نوشت افزار سیب سبز مدیر برند نوشت افزار سیب سبز

پرسش های متداول

تصویرسازی کاربردی برای انواع کالا و محصولات فرهنگی ، هنری ، پوشاک ، دکوراسیون داخلی ، المان های شهری ، نقاشی دیواری مدارس و مهدکودک ها ، تولیدات و صنایع دستی و هنری و هر محصولی که به لحاظ ظاهری و کاربردی بتواند با هنر تصویرگری ادغام شده و خروجی محصول را خلاقانه و پرطرفدار سازد ، مورد استفاده قرار می گیرد.

غلط های املائی و نگارشی مربوط  به محتوایی است که توسط سفارش دهنده به تصویرگر ارائه می گردد ، لذا خطای طراح محسوب نمی شود.

کلیه ی اطلاعاتی که برای تولید اثر لازم و ضروری است ، بایستی توسط سفارش دهنده به تصویرگر منتقل گردد. مهم ترین این اطلاعات عبارتند از : نوع و سبک اجرا ، ابعاد و اندازه ی طراحی ، گروه سنی و کاربرد محصول مورد نظر ، متن و داستان و ایده ی تصویری و …

بله-  امکان پذیر است، که در این صورت تصویرگر فقط وظیفه ی چیدمان المان های طرح و یا ادغام تصاویر با یکدیگر را برعهده دارد.

هر نظر و ایده به شرط دارا بودن اصول و شرایط علمی و کاربردی و مناسب با بازار هدف با صلاحدید و نظر کارشناسی تصویرگر قابل اجرا است.

انتشار تصاویر هر پروژه ای قبل از اتمام پروسه تولید و چاپ ، امری غیر حرفه ای می باشد اما در صورت توافق طرفین در قرارداد چنین امکانی وجود دارد.

هر پروژه چه برای نخستین بار تولید و اجرا گردد و چه بعد از آن نیاز به اعمال تغییرات و طراحی جدید داشته باشد ، نیازمند انعقاد قرارداد بوده که باید براساس طراحی اولیه یا تغییرات جدید آن هزینه های مربوطه محاسبه گردد.

در آثار تولیدی بسته به نوع آن کالا یا خدمات ، بایستی نام کامل تصویرگر آورده شود، همچنین در تبلیغات ، موارد چاپی و غیر چاپی ، فضای حقیقی و مجازی و هر جایی که آن محصول و خدمات تبلیغ می شود ، نام تصویرگر بهمراه آدرس سایت یا شماره تماس وی آورده شود. در غیر اینصورت شامل نقض حق کپی رایت و معنوی اثر از سوی سفارش دهنده بوده و تصویرگر می تواند بر طبق قانون ، پیگیری نماید.

هرگونه استفاده از تصویرسازی یا بخشی از آن  ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم در فضایی غیر از موضوع قرارداد ، بصورت مجازی و حقیقی ؛ نقض حقوق مادی و معنوی تصویرگر محسوب می گردد.به عبارت دیگر اگر سفارش دهنده، تصاویر یک مجموعه کتاب را ( بصورت کلی یا بخشی از آن) در فضای دیگری استفاده نماید؛ حقوق مادی و معنوی تصویرگر را نقض نموده است. به عنوان مثال : سفارش دهنده؛ تصویر یک پرنده که تصویرگر آن را برای موضوع قرارداد کتابی طراحی کرده است را برای مصارف دیگر همچون نقاشی دیواری در مهدکودک ، تبلیغات محیطی ، مجلات ، برنامه تلویزیونی ، کتب درسی و … بدون هماهنگی و پرداخت هزینه فضای جدید استفاده کند ، نقض حقوق مادی توسط سفارش دهنده اتفاق افتاده است. همچنین در مواردی که با هماهنگی تصویرگر از آن تصویر استفاده شده اما نام تصویرگر در آن کتاب یا فضا درج نشده باشد ؛ نقض حقوق معنوی تصویرگر محسوب می گردد.

از سوی دیگر تصویرگر طبق حقوق معنوی خود این حق را دارد که از تصاویر و آثار تولیدی خود در کلیه نمایشگاه ها ، مسابقات ، جشنواره ها ، سمینار های آموزشی  وغیر آموزشی ، فستیوال ها در داخل و خارج از کشور ، همچنین سایت و صفحات شخصی خود در شبکه های اجتماعی استفاده نماید.

 • نکته مهم : حقوق مادی و معنوی هر دو از طریق مراجع ذی صلاح قانونی در داخل و خارج از کشور قابل پیگیری و مطالبه می باشند.

در تمامی پروژه های مرتبط با سازمان ها و ارگان ها ، شخص مدیر هر بخش که با تصویرگر وارد مذاکره شده است ؛( اعم از مدیر هنری یا مدیر مسئول یا…) طرف قرارداد محسوب می شود. در تمامی پروژه های تولیدی قرارداد نوشته می شود حتی برای پروژه های تک فریم و اندک.

بله – آثار در ابعاد مختلف هزینه ای متناظر با آن سایز دارند ، اما چنانچه ابعاد موضوع قرارداد خارج از اندازه های استاندارد چاپ و تولید باشد ؛ سفارش دهنده موظف به پرداخت مبلغی بیشتر از آن سایز خواهد بود.

خیر-  در هیچ کجا دنیا مرسوم نیست که به ازای تعداد طرح بیشتر از هزینه و نرخ مصوب ، مبلغی کسر یا تخفیف داده شود ! در نتیجه تعداد طرح یک پروژه تاثیری در نرخ و تعرفه تصویرسازی (به ازای هر محصول) نخواهد داشت و تمامی طرح ها با مبلغ پایه و مصوب محاسبه می گردد.

خیر- محدودیتی وجود ندارد. اما سفارش دهنده بایستی در خصوص نحوه سفارش و هزینه های آن با تصویرگر مذاکره و استعلام قیمت نماید.

بله-  انجام هرگونه سفارش و تولید اثر خارج از چارچوب قانونی و بدون عقد قرارداد ؛ ممکن است مورد سواستفاده و ایجاد اختلاف بین طرفین گردد. تجربه و سابقه حرفه ای بنده نشان می دهد این کار کاملا عقلانی و ضروری است.

خیر-  تصویرگر تنها موظف به اجرا و تصویرسازی موضوع قرارداد است و دخالتی در پروسه چاپ ، مجوزها ، ممیزی و … را نداشته و تمامی موارد از جمله هرگونه اشتباه و خطا در این زمینه متوجه سفارش دهنده خواهد بود.

جهت خرید نمونه طرح های آماده تصویرسازی کاربردی از فروشگاه سایت بازدید نمایید