تصویرسازی ، روایت ایده ها و تجلی آرزوها

اگربه دنبال تعرفه تصویرسازی ایده ها ، متن ها و داستان های خود هستید و یا رویای تصویرگر شدن را در سر دارید ؛ با من همراه باشید

تصویرسازی هدر 2 تصویرسازی هدر

خلاقیت و ایده پردازی

استفاده از اسلوب و شیوه های صحیح برای رسیدن به ایده های ناب و خلاقانه

مهارت در تکنیک

اجرای حرفه ای و با کیفیت آثار تولیدی ، منطبق بر سبک های نو و مطابق با انتظارات و نیاز مخاطب

کیفیت مطلوب و ارتقاء ارزش

بازدهی مطلوب کیفی و کمی سفارشات ؛ بدون اتلاف زمان ، ارزش ایده و خلاقیت

آنچه باید قبل از سفارش تصویرسازی بدانید

قبل از شروع همکاری و انجام سفارش ؛ بهتر است از شرایط و ملزومات آن آگاهی پیدا کنید :
 • فریم ؛ قاب یا واحد تصویرسازی

  به قاب یا واحدی تصویری برای روایت یک موضوع ، متن یا شعر که در ابعاد واندازه ی2 صفحه روبروی هم ارائه شود ؛ “یک فریم” گفته می شود ؛ همچنین از آن به عنوان واحد اندازه گیری برای محاسبه هزینه های یک سفارش تصویرسازی استفاده می شود. مثال: یک کتاب 6 فریمی ، 12 صفحه است.

 • مقدمات پذیرش سفارش تصویرسازی

  سفارش دهنده ؛ متن ، ایده ، هدف و موضوع اصلی خود را برای تصویرگر بیان می کند و اگر نمونه کار و یا سبکی خاص را مد نظر دارد به صورت نمونه تصویری، برای تصویرگر ارسال می کند. سفارش دهنده بایستی جزئیات سفارش از جمله : ابعاد ، متریال یا مدیای چاپی ، گروه سنی مخاطب ، بازار محصول و کاربرد آن بهمراه تکنیک دلخواه را بصورت شفاف به تصویرگر انتقال دهد تا تصویرگر در خصوص همکاری فوق تصمیم نهایی را گرفته و نظر خود را اعلام نماید.

 • شیوه عقد قرارداد

  بعد از صحبت های مقدماتی در مورد جزئیات و چگونگی اجرای سفارش ؛ مانند : مدت زمان اجرا ، هزینه ی سفارش ، نوع فرمت فایل های خروجی ، نحوه ارائه و … که طرفین از قبل به توافق رسیده اند ؛ قراردادی رسمی توسط تصویرگر در دو نسخه ی واحد آماده می گردد که پس از امضا در اختیار هریک از طرفین قرار می گیرد.

 • نحوه پرداخت مبلغ قرارداد

  درهنگام امضای قرارداد توسط طرفین – طی شروط قید شده در قرارداد – نصف مبلغ قرارداد توسط سفارش دهنده برای تصویرگر واریز می شود تا قرارداد به رسمیت درآید و مابقی آن پس از اتمام سفارش و قبل از ارسال فایل های نهایی واریز می گردد.ضمنا در پروژه های کوچک و تک فریم کل مبلغ در هنگام عقد قرارداد باید توسط سفارش دهنده واریزگردد.

 • ارائه اتود اولیه

  پس از عقد قرارداد و واریز مبلغ اولیه ، قرارداد رسمیت پیدا کرده و تصویرگر برای هر فریم یک اتود خطی با جزئیات کامل و بدون رنگ به سفارش دهنده ارائه می دهد تا اگر نیاز به تغییرات جزئی (با صلاحدید و نظر کارشناسی تصویرگر) داشته باشد تنها تا 3 مورد تغییر ، در همین مرحله اعمال شده و پس از تائید اتود اولیه، طرح برای اجرای نهایی آماده می شود.

 • اجرای رنگی فریم ها

  پس از اجرای کامل و رنگی فریم ها و ارائه آن به سفارش دهنده ، درصورتی که نیاز به تغییرات خیلی جزئی (با صلاحدید و نظر کارشناسی تصویرگر) مانند تغییر در اندازه عناصر داخل تصویر ، نوع رنگ و بافت داشته باشد، تصویرگر تا 3 مورد ازاین تغییرات جزئی را اعمال می کند. اما درصورتی که تغییرات خواسته شده بیش از این باشد؛ از قبیل : تغییر کلی در طراحی کاراکتر ، لوکیشن ویا اضافه کردن عناصر تصویری جدید و … ، سفارش دهنده باید به ازای هر تغییر10% اضافه بر مبلغ اصلی فریم پرداخت کند.(طبق شروط درج شده در قرارداد)

تصویرسازی
 • زمانبندی تولید اثر

  زمانبندی تولید یک اثر معمولا بعد از نهایی شدن عقد قرارداد شروع می شود ، زیرا ممکن است تصویرگر سفارش های دیگری از قبل درحال انجام داشته باشد .زمانبندی در پروژه های تک فریم 5 الی 8 روزکاری و پروژه های بزرگ بسته به تعداد فریم آن، بصورت ضریبی از تعداد فریم در بازه زمانی محاسبه می شود؛ مثلا یک کتاب 5 فریمی حداقل 25 و حداکثر40 روز کاری زمان می برد.ضمناً تصویرگران نیز مانند بقیه مشاغل، روز های تعطیل و جمعه نیاز به استراحت داشته و کار نمی کنند ! بنابراین روزهای تعطیل جزء ایام زمانبندی محسوب نمی گردد.

 • تحویل فایل های نهایی/چاپی

  فایل های خروجی و نهایی در اندازه و فرمت های تعیین شده در قرارداد از قبیل JPG ، PNG و در مواردی خاص(درصورت توافق در قرارداد) بصورت PSD پس از تسویه حساب نهایی مابقی مبلغ قرارداد ؛ از طریق پست(بر روی لوح فشرده) یا از طریق اینترنت برای سفارش دهنده ارسال می شود.

 • نکات مهم در تولید آثار

  ارسال به موقع و صحیح مستندات وکلیه موارد دخیل در پروژه مانند : تعیین اندازه و ابعاد دقیق چاپی، ویراستاری صحیح متن به دور از هرگونه مشکل نگارشی و تایپی،استانداردهای رنگی مورد نیاز(نوع چاپ 4 رنگ CMYK ، 2 رنگ و …)،امور ممیزی(پوشش و حجاب داشتن کاراکترها و …)و سایرموارد مشابه با سفارش دهنده است.

 • حقوق معنوی و کپی رایت آثار تولیدی

  کلیه حقوق معنوی آثار تولیدی برای تصویرگر جهت استفاده در سایت و صفحات شخصی وی در فضای مجازی ، شرکت در نمایشگاه ها ، مسابقات ، فستیوال ها ، سمینار های آموزشی و عمومی ، جشنواره ها و … در داخل و خارج از کشور محفوظ است.لازم به ذکر است سفارش دهنده حق استفاده و بهره برداری از آن آثار تولیدی را بصورت تک فریم یا جزئی از آن در فضاهایی به غیر از سفارش اصلی مورد قرارداد را ندارد. مانند:دکور نمایشگاهی یابرنامه تلویزیونی،انیمیشن،بازی،تبلیغات چاپی و اینترنتی ،سایت ها، اپلیکیشن های موبایل و …

 • ارسال نمونه آثار تولیدی برای تصویرگر

  سفارش دهنده موظف است حداقل 5 عدد از نمونه های چاپ یا تولید شده از پروژه مورد قرارداد را پس از اتمام مراحل چاپ و تولید ، برای تصویرگر ارسال کند.

 • الزامات و نکات مهم قبل از ثبت سفارش

  لزوماً داشتن سفارشات بزرگ،برابر با اعمال تخفیف نیست! بعنوان مثال اگر بخواهید سه جلد کتاب مجموعاً 30فریم سفارش دهید؛شامل کاهش تعرفه نمی شود ، زیرا تصویرگر کالای آماده ای را به فروش نمی رساند! در تمامی آثار تبلیغاتی،چاپی و اینترنتی بایستی نام کامل تصویرگر به همراه آدرس سایت یا شماره تماس وی درج شود. درکتب چاپی درج نام کامل تصویرگر در صفحه ی شناسنامه کتاب و همچنین نام کامل تصویرگر بر روی جلد کتاب الزامی است. در مجلات درج نام کامل تصویرگر در کنار تصویر چاپی در مجله کفایت می کند.

بیش از
0
فریم تصویرسازی شده
بیش از
0
پروژه ی بین الملی
بیش از
0
انتشارات و مجله

تعرفه تصویرسازی

کلیه نرخ ها در تعرفه های تصویرسازی ، به روز می باشند.

برخی از مشتریان ما

مشتریان ما دلیل موفقیت ما هستند

آنچه مشتریان درباره همکاری با ما می گویند

نظرات سفارش دهندگان از روند همکاری و انجام پروژه های تولیدی

خانم رجایی کار را به دقت مطالعه می کنند و تصویرسازی های ایشان نمک خاص خودش را دارد .حسن همکاری با ایشان این است که با دقت به صحبتها و خواست های سفارش دهنده گوش داده و سعی می کنند طبق خواست سفارش دهنده تصویر را کار کنند. در اجرای زمانبندی همیشه منظم و دقیق هستند .کار با خانم رجایی سخت نیست و با اطمینان کامل و بر طبق قرارداد می توان روی قول و حساب ایشان حساب باز کرد. مشکل بسیاری از تصویرگران ایرانی عدم زمانبندی و خوش قولی است که الحمدالله خانم رجایی بسیار خوش قول و دقیق هستند.
کاراکتر مشتری 37
آقای سبحانی مدیر مسئول انتشارات جمال
مفتخرم که فرصت همکاری با خانم رجایی به اینجانب دست داد. از نتیجه کار بسیار خشنود بوده و همکاری با ایشان را، در کنار خصوصیت‌های خوب دیگر، به 3دلیل زیر توصیه می‌کنم:
– قابل اعتماد بودن و زمانبندی دقیق در اجرا و تحویل کار که برای به سرانجام رساندن پروژه بسیار مهم است‌
– توجه و دقت بالا در دریافت خواست مشتری که روند پیشرفت پروژه را تسهیل می‌کند
– عشق و علاقه فراوان به تصویرگری که در نتیجه کار مشهود است
برایشان آرزوی موفقیت و پیروزی روزافزون دارم
کاراکتر مشتری 36
مهندس صادقی پور نویسنده کودک و نوجوان
خانم رجایی یکی از هنرمندان فوق العاده با اخلاق و متعهد. آثارشان از لحاظ فضاسازی و ترکیب بندی همیشه متناسب با حجم متن بوده و نیاز به اصلاح و ویرایش نداشته و استفاده از رنگهای شارپ ، خوش رنگ و لعاب و همچنین کارکترهایی متناسب با گروه سنی متن و موضوع؛ وجه تمایز آثار این هنرمند است . با توجه به تعدد سفارشات و موضوعات متفاوتی که به ایشان برای تصویرگری ارائه می کردم ، ایشان همیشه بخوبی از عهده ی ترجمه ی متن به تصویر با موضوعات مذهبی و غیرمذهبی بر آمده و من از همکاری با ایشان همیشه خرسند و راضی بوده ام.
کاراکتر مشتری 32
خانم سلیمانی مدیر هنری مجله پوپک

پرسش های متداول

تفاوت در تکنیک هاست . تصویرسازی دستی با ابزار و لوازم دستی اجرا می شود و تکنیک دیجیتال با ابزار و روش های کامپیوتری مانند قلم دیجیتال (قلم نوری) انجام می شود که مزایای آن عبارت است از: انجام سریع تر و اعمال تغییرات راحت تر نسبت به روش دستی.

کامپیوتر یا لپ تاپ با ویژگی های سخت افزاری مناسب با کارهای گرافیکی – قلم دیجیتال(قلم نوری) – اسکنر- نرم افزار فتوشاپ و ایلستریتور

ترجیحاً قابل حمل و نقل و سبک باشد. دارای سطح فشار مناسب (حداقل سطح فشار 2048) ، دارای نمایندگی و خدمات پس از فروش برای تهیه لوازم جانبی و ابزار یدکی در آینده باشد.

بله – اما نیازمند پرورش استعداد؛ ایجاد مهارت در سبک و تکنیک طراحی بوده که این آموزش و کسب مهارت بسته به پشتکار و استعداد هر شخص متفاوت است.

خیر- تصویرسازی شاخه ها و کاربرد های فراوانی همچون : طراحی شخصیت برای بازی و انیمیشن ، تولید محصولات کاربردی و هنری(دیوارکوب ، کوسن، ماگ،تیشرت و …) ، تولید اسباب بازی ، تبلیغات ، تزئینات محیطی ، دکوراسیون داخلی ، تصویرسازی در صنایع غذایی ، صنعت پوشاک و … دارد که هر تصویرگر می تواند بسته به میزان علاقه و استعداد خویش در این شاخه ها مشغول به فعالیت شود.

هرگونه استفاده از تصویرسازی یا بخشی از آن  ، به صورت مستقیم و غیر مستقیم در فضایی غیر از موضوع قرارداد ، بصورت مجازی و حقیقی ؛ نقض حقوق مادی و معنوی تصویرگر محسوب می گردد.به عبارت دیگر اگر سفارش دهنده، تصاویر یک مجموعه کتاب را ( بصورت کلی یا بخشی از آن) در فضای دیگری استفاده نماید؛ حقوق مادی و معنوی تصویرگر را نقض نموده است. به عنوان مثال : سفارش دهنده؛ تصویر یک پرنده که تصویرگر آن را برای موضوع قرارداد کتابی طراحی کرده است را برای مصارف دیگر همچون نقاشی دیواری در مهدکودک ، تبلیغات محیطی ، مجلات ، برنامه تلویزیونی ، کتب درسی و … بدون هماهنگی و پرداخت هزینه فضای جدید استفاده کند ، نقض حقوق مادی توسط سفارش دهنده اتفاق افتاده است. همچنین در مواردی که با هماهنگی تصویرگر از آن تصویر استفاده شده اما نام تصویرگر در آن کتاب یا فضا درج نشده باشد ؛ نقض حقوق معنوی تصویرگر محسوب می گردد.

از سوی دیگر تصویرگر طبق حقوق معنوی خود این حق را دارد که از تصاویر و آثار تولیدی خود در کلیه نمایشگاه ها ، مسابقات ، جشنواره ها ، سمینار های آموزشی  وغیر آموزشی ، فستیوال ها در داخل و خارج از کشور ، همچنین سایت و صفحات شخصی خود در شبکه های اجتماعی استفاده نماید.

نکته مهم : حقوق مادی و معنوی هر دو از طریق مراجع ذی صلاح قانونی در داخل و خارج از کشور قابل پیگیری و مطالبه می باشند.

تصویرگر می بایست قراردادهایی در بازه های زمانی سه ماهه با مدیر هنری آن مجله یا سازمان (به این دلیل که مدیر هنری یا تعرفه ی تصویرگر ممکن است تغییر کند) منعقد نمایند که در آن ، روش تسویه حساب به صورت ماهانه درج شده باشد.

بله – آثار در ابعاد مختلف هزینه ای متناظر با آن سایز دارند ، اما چنانچه ابعاد موضوع قرارداد خارج از اندازه های استاندارد چاپ و تولید باشد ؛ سفارش دهنده موظف به پرداخت مبلغی بیشتر از آن سایز خواهد بود.

خیر- در هیچ جای دنیا مرسوم نیست که به ازای تعداد فریم بیشتر ، از هزینه و نرخ مصوب مبلغی کسر یا تخفیف داده شود ! در نتیجه تعداد فریم یک پروژه تاثیری در نرخ و تعرفه تصویرسازی (به ازای هر فریم) نخواهد داشت و تمامی فریم ها با مبلغ پایه و مصوب محاسبه می گردند.

خیر- محدودیتی وجود ندارد. اما سفارش دهنده بایستی در خصوص نحوه سفارش و هزینه های آن با تصویرگر مذاکره و استعلام قیمت نماید.

بله-  انجام هرگونه سفارش و تولید اثر خارج از چارچوب قانونی و بدون عقد قرارداد ؛ ممکن است مورد سواستفاده و ایجاد اختلاف بین طرفین گردد. تجربه و سابقه حرفه ای بنده نشان می دهد این کار کاملا عقلانی و ضروری است.

خیر-  تصویرگر تنها موظف به اجرا و تصویرسازی موضوع قرارداد است و دخالتی در پروسه چاپ ، مجوزها ، ممیزی و … را نداشته و تمامی موارد از جمله هرگونه اشتباه و خطا در این زمینه متوجه سفارش دهنده خواهد بود.

جهت بازدید و خرید نمونه طرح های آماده تصویرسازی از فروشگاه سایت بازدید نمایید